logo-mini

مدرسه عکاسی: آموزش عکاسی آنلاین

اینکه الان اینجا هستین، چنتا دلیل میتونه داشته باشه. احتمالا مهمترینش اینه که دنبال جایی برای آموزش عکاسی آنلاین میگشتین. یا میخواستین عکاسی رو قدم به قدم از مبتدی تا پیشرفته آموزش ببینین. شاید دنبال کلاس آموزش عکاسی میگردین. یا اینکه میخواین آموزش عکاسی با موبایل ببینین. هرکدوم از این دلایل که باشه، باید بگم جای درستی اومدین!

عکاس بودن خیلی عالیه! میتونم هزار تا دلیل برای این موضوع بیارم. از جمله اینکه:

 • میتونین یک اثر هنری خلق کنین.
 • خودتون و احساستون رو توصیف میکنین.
 • میتونین یک داستان روایت کنین.
 • احساساتتون برانگیخته شده و به چیزهایی که دوست دارین نزدیک میشین.
 • دیگران رو به فکر وادار میکنین.
 • احساستون رو به هر زبانی منتقل میکنین.
 • میتونید خاطره‌ای ثبت کنید که تا ابد براتون بمونه.
 • هر روز زیبایی‌ها رو میبینین و به جزئیات توجه میکنین.
 • در زمان حال زندگی میکنین و اون رو با دیگران به اشتراک میذارین.
 • خلاقیتتون رو پرورش میدین.
 • با دیگران ارتباط برقرار میکنین.
 • دیگران رو خوشحال میکنین.
 • و صدها دلیل دیگه...

برای شروع عکاسی، باید قدم به قدم اصول عکاسی رو آموزش ببینین. آموزش ساده تکنیک‌ها و نکات عکاسی، از ویژگی‌های روش آموزشی من هست. آموزش تکنیک‌های کاربردی عکاسی از مبتدی تا حرفه‌ای، برای عکاس شدن شما لازمه.

اما چرا باید عکاسی یاد بگیریم؟

بدون دوره آموزش عکاسی نمیشه عکاس شد؟ حقیقتش اینه که به اندازه تمام دوربین‌های عکاسی موجود در جهان فرصت خلاقیت و درآمدزایی وجود داره. مشروط بر این که باور داشته باشید همه کسانی که یک خودکار توی جیبشون دارن، نویسنده نیستن؛ بر همین اساس بین داشتن یک دوربین عکاسی و تبدیل شدن به یک عکاس حرفه‌ای هم فاصله‌ای وجود داره که ما ازش تحت عنوان «دوره آموزش عکاسی» نام می‌بریم.

چطور میشه عکاسی رو یاد گرفت؟

عکاسی از دو مهارت اصلی تشکیل شده: دانش هنری و مهارت کار کردن با ابزارها. هردو مهارت با آموزش، تمرین و تکرار قابل یادگیری هستن.

فراگیری اصول اولیه عکاسی اولین کاریه که برای پیشرفت در عکاسی باید انجام بدین. به همین منظور، در دوره عکاسی مقدماتی، مفاهیم اولیه و پایه این هنر به طور مفصل شرح داده شده و تمرین‌های مختلفی رو برای کسب مهارت در هر درس، انجام خواهیم داد.

اگه برای اولین بار یک دوربین عکاسی خریدین یا قصد دارین عکاسی با موبایل رو شروع کنین، احتمالا با این سوال روبرو هستین که باید از کجا آغاز کرد. گاهی اوقات سخت‌ترین بخش شروع کردن یک فعالیت جدید، ورود به اونه. ولی نگران نباشین! من توی این دوره‌ها، سعی کردم با آموزش ساده عکاسی از پایه، مفاهیم عکاسی رو کاملا کاربردی و گام به گام بهتون آموزش بدم.

مدرسه عکاسی آنلاین چیه؟

مدرسه عکاسی جاییه که میتونین آموزش آنلاین عکاسی ببینین. فعلا این آموزش آنلاین عکاسی رایگان توی چهار بخش آموزش عکاسی مقدماتی، آموزش عکاسی پرتره، آموزش عکاسی منظره و آموزش عکاسی با موبایل هست. به زودی و با تکمیل درس‌های این چهار دوره، دوره‌های جدید آموزش عکاسی هم توی سایت بارگزاری میشه. برای شروع آموزش، کافیه روی هر بخش کلیک کنین تا درس‌های مربوط به اون موضوع براتون باز بشه. لازم به ذکر هست که هر هفته سه درس جدید به این مجموعه‌ها اضافه میشه.

 

دوره‌های آموزش آنلاین عکاسی

تفاوت عکاسی امروز با گذشته

در گذشته، یکی از افراد خانواده، که همگی هنر عکاسی اون رو قبول داشتن، مسئول دوربین بود. تمام فیلم‌های ۳۶ تایی دوربین‌های قدیمی رو اون می‌انداخت. دست آخر هم یا عکس ها خیلی خوب و بی عیب و نقص بودن و یا تارِ تار.

اما امروزه با اومدن گوشی همراه و همه‌گیر شدن دوربین‌های دیجیتال، امکان آزمون و خطا بالا رفته. همگی ما تجربه‌ی ثبت خاطرات با اونها رو داریم؛ اما از هر ده عکس، فقط دو یا سه تاش ممکنه خوب باشه و بقیه را پاک می‌کنیم.

من و شما میتونیم دوربین به دست بشیم و اگر هم بد شد، بدون اینکه کسی متوجه بشه، عکسها رو پاک کنیم. این در واقع مزیت عکاسی دیجیتاله.

اما جاهایی مثل سفرهای نوروزی و یا سفر به اماکن تاریخی و طبیعت که فرصت کمه و خاطرات فراوان، نیاز به مهارت بالایی داریم تا با یک تا دو امتحان، عکسی عالی بگیریم. اینجاست که آموزش عکاسی دیجیتال و شرکت در کلاس آموزش عکاسی مهم به نظر میرسه.

اما اول بیاید ببینیم مشکل عکاسای امروزی چیه؟ چرا عکسهامون خوب نمیشن؟ آیا حتما باید دوره آموزش عکاسی ببینیم؟

مشکل اصلی عکاسان امروزی چیه؟

مشکل اصلی بسیاری از عکاسان تازه‌کار نداشتن مهارت نیست. حتی نداشتن تجهیزات عکاسی مناسب هم نیست. مشکل اصلی اغلب عکاسان تازه‌کار بحران اعتماد به نفسه. اما چجوری باید اعتماد به نفستون رو توی عکاسی بالا ببرین؟

مهم‌ترین کاری که باید انجام بدید اینه که بیشتر عکس بگیرید. نکته‌ای که من توی تمام درس‌ها تکرار میکنم همینه. سعی کنید زمان بیشتری رو برای تمرین عکاسی اختصاص بدید. بهترین روش برای بالا بردن اعتماد به نفس توی عکاسی اینه که هر روز عکس بگیرین. با این کار هم مهارت عکاسی خودتون رو بالاتر میبرین هم در حین تمرین، نکات جدیدی یاد میگیرین. هیچ چیزی جای تمرین و تکرار رو نمیگیره.

البته منظورم این نیست که عکس‌های مشابهی رو بارها و بارها دوباره بگیرین. به جای اینکار، خودتون رو توی زمینه‌های جدید به چالش بکشین. با اینکار همچنین میتونین دانش و مهارت عکاسی خودتون رو در موقعیت‌های بسیار متفاوتی محک بزنین.

درسته که شاید نتونین خودتون رو در تمام موقعیت‌هایی قرار بدین که یک عکاس ممکنه با اونها روبرو بشه؛ ولی در هر حال هر چه بیشتر انواع مختلف عکاسی رو با سوژه‌های مختلف تمرین کنین، عکاس بهتری خواهید شد.

اشتراک گذاری