logo-mini

چجوری ژست بگیریم: قسمت سوم، ژست های خانم ها – ۲

چجوری ژست بگیریم: قسمت سوم، ژست های خانم ها – ۲

توی مقاله قبلی، ژست‌های عکاسی نشسته و درازکش خانم ها رو بررسی کردیم. همونطور که بهتون قول داده بودم، با فاصله یک روز (!) بقیه ژست عکس خانم ها رو براتون آماده کردم که در ادامه می‌بینید. نکته خیلی مهم اینه که بر اساس فیزیک و چهره مدل خودتون، میتونید تغییراتی توی زوایای این ژست های عکاسی بدید. تغییر میتونه نحوه ایستادن، محل قرارگیری دست و پاها، زاویه صورت یا ارتفاع دوربین باشه.

بیشتر از این منتظرتون نمیذارم و میریم که باهم ژست‌های ایستاده (نیم تنه و تمام قد) برای خانم ها رو ببینیم:

چجوری ژست بگیریم ؟ آموزش ژست عکس زنانه - قسمت دوم

بخش اول: ژست های نیم تنه

1. با یه ژست ساده و عادی شروع میکنیم. میتونید تغییرات خیلی زیادی توی این ژست بدید. از زاویه گرفته تا حالت دست. از مدل بخواید که بدنش رو بچرخونه. این ژست رو با حالت‌های مختلف قرارگیری دست و چرخش سر امتحان کنید.

آموزش ژست گرفتن در عکاسی

2. این ژست هم ساده‌ست ولی خیلی ظریفه. مدل، چرخش خیلی کمی به یک سمت داره و دست‌هاش رو داخل جیب عقبش قرار داده. توجه کنید که جهت چرخش سر، خلاف جهت چرخش بدن هست و یک شونه، پایین‌تر از شونه دیگه قرار گرفته. این به خاطر حالت قرارگیری پاها اتفاق میفته. باید یک پا رو خم کنید و وزن خودتون رو روی پای دیگه بگذارید. با اینکه پاها توی عکس نمیفته، اما تاثیر حالت قرارگیری پاها، روی بالاتنه به خوبی مشخصه.

آموزش ژست گرفتن در عکاسی

3. کمی خم شدن به جلو، میتونه یه ژست عکس خیلی جذاب باشه. این ژست روی نمایش ظرافت اندام‌های بالایی بدن تاکید داره.

آموزش ژست گرفتن در عکاسی

۴٫ یه ژست عکس احساسی.

توی این ژست، با بردن دست‌ها بالای سر، روی انحناهای بدن تاکید میشه. دقت کنید که دست‌ها هم باید منحنی و خمیده داشته باشن. باز هم مثل ژست‌های قبلی، نباید بدن صاف و خشک باشه. توی ناحیه کمر هم باید یه انحنا ایجاد کنید. این ژست برای خانم‌های خوش اندام خیلی مناسبه و ظرافت زنانه رو منتقل میکنه.

آموزش ژست گرفتن در عکاسی

5. این ژست برای مدل‌های لاغر یا ورزشکار بسیار عالیه. تغییرات بسیاری میتونید توی این ژست بدید. برای رسیدن به بهترین ژست، از مدل بخواید که به آرومی دست‌هاش رو حرکت بده و پیچ و تاب بدنش رو زیاد کنه. وقتی به ایده‌آل رسید، ازش بخواید ثابت بایسته و چندتا عکس بگیرید. این مراحل رو با زوایای مختلف تکرار کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

بیشتر بخوانید  چجوری ژست بگیریم: قسمت دوم، ژست های خانم ها - 1
آموزش ژست گرفتن در عکاسی

6. این هم یه ژست کاملا احساسی و ظریفه. میتونید از هر نوع لباسی (حتی از پرده) استفاده کنید. توجه داشته باشید که نیازی نیست پشت مدل کاملا لخت باشه. گاهی وقت‌ها فقط برهنه بودن شونه کافیه تا یه عکس عالی داشته باشید.

آموزش ژست گرفتن در عکاسی

۷٫ قواعد زبان بدن توی ژست عکاسی کاربرد ندارن!

بر اساس بعضی قواعد زبان بدن که بین عموم جا افتاده، دست به سینه شدن یا قراردادن پاها جلوی همدیگه، معنای منفی داره و نشونه گارد گرفتن یا عدم راحتیه. هرچقدر هم این عقاید گسترده باشن، دلیلی بر درست بودن اونها نیست. دست به سینه شدن توی عکاسی، به هیچ وجه پیام منفی یا اخطاری رو نمیرسونه! دست به سینه شدن یا بستن پاها در هر حالتی، برای مدل‌ها توی عکاسی خوبه و حس راحتی رو بهشون منتقل میکنه.

آموزش ژست گرفتن در عکاسی

8. بردن دست‌ها به پشت یه کم غیرعادیه، ولی باعث میشه ژست خیلی باز و صمیمی به نظر بیاد. میتونید مدل رو کنار دیوار ببرید تا به دیوار تکیه بده.

آموزش ژست گرفتن در عکاسی

۹٫ ژست رسمی

ژستی زیبا و خیلی ساده که برای عکس‌های رسمی میشه ازش استفاده کرد. مدل باید یه کم به طرفین بچرخه. معمولا خود خانم‌ها میدونن کدوم زاویه از صورتشون قشنگ‌تره! فقط کافیه ازشون بخواید. خودشون میدونن به کدوم طرف بچرخن. لازمه که سر هم کمی پایین بیاد و رو به دوربین باشه. دقت کنید که جهت چرخش سر و بدن مخالف هم هستن.

آموزش ژست عکس

۱۰٫ باز هم رد قواعد زبان بدن!

برای داشتن یه ژست عکس زیبا و فتوژنیک، از مدل بخواید هردو دستش رو روی کمر بذاره. این ژست هم برای عکسهای نیم‌تنه خوبه و هم عکسهای تمام قد. توی قواعد زبان بدن ذکر میشه که دو دست روی کمر نشونه عصبانیته!!

آموزش ژست گرفتن در عکاسی

11. یه ژست عکس خیلی دوست داشتنی و احساسی. مدل خودش رو با نرده پل یا فنس یا هرچیزی شبیه اینها نگه میداره. عکاسی باید از زاویه کنار انجام بشه و دیافراگم هم تا حد امکان باز باشه. تو این حالت عمق میدان کم میشه و بک گراند محو و تار به نظر میاد.

بیشتر بخوانید  چجوری ژست بگیریم: قسمت اول، ژست های آقایان
آموزش ژست گرفتن در عکاسی

بخش دوم: ژست های تمام قد

1. میتونید با این ژست شروع کنید. بینهایت تغییرات برای ژست‌های تمام قد میتونید داشته باشید. این ژست فقط یه نقطه شروعه. از مدل بخواید کمی بدنش رو بچرخونه، جای دست‌هاش رو تغییر بده، زاویه سر و چشم‌هاش رو عوض کنه و …

آموزش ژست گرفتن در عکاسی

2. یک ژست راحت و ریلکس که مدل صاف ایستاده و پشتش رو به دیوار تکیه داده. مشابه این ژست توی مقاله مرتبط با آقایون هم بود. برای آقایون بهتره از زوایای روبرو عکس بگیریم. اما برای خانم‌ها، هرچی زاویه مایل‌تر باشه و از مدل بخوایم بدنش رو بچرخونه، نتیجه بهتری بدست میاد. توی این ژست هم میشه با تغییر حالت دست و زاویه گردن، عکس‌ها متفاوتی گرفت.

آموزش ژست گرفتن در عکاسی

۳٫ ژست تمام قد برای همه مناسب نیست!

به این نکته توجه کنید که عکاسی تمام قد ممکنه برای همه مدل‌ها مناسب نباشه. این عکاسی بیشتر برای مدل‌های خوش‌اندام یا ورزشکار مناسبه. قوانین این ژست خیلی ساده‌ست: بدن مدل رو باید به شکل حرف S پیچ و تاب بدید. دست‌ها باید راحت و آزاد باشن و وزن بدن باید روی یگ پا باشه. پای دیگه رو به شکل خمیده، جلوی پای ستون شده بذارید.

آموزش ژست عکس

۴٫ توی ژست عکاسی، قانون خاصی نداریم!

همیشه لازم نیست که مدلتون دستهاش رو جای خاصی بذاره یا به شکل خاصی نگه داره. یه وقتایی خیلی خوبه که همینطور دستهاش رو به طرفین رها کنه.

آموزش ژست عکس

5. یه نمونه دیگه از عکس تمام قد. میتونید با این ژست شروع کنید و تغییرات زیادی توش بدید. دست‌ها توی جیب کناری یا انگشت شست داخل جیب، حالاتی هستن که میتونید امتحانش کنید.

آموزش ژست گرفتن در عکاسی

6. این ژست عکاسی برای تابستون خیلی مناسبه. به مدلتون اجازه بدید کفش‌هاش رو دربیاره و ازش بخواید آهسته قدم بزنه. شما هم همراهش راه برید و از زاویه کمی عقب‌تر، عکاسی رو شروع کنید.

آموزش ژست عکس

۷٫ از وسایل خونه استفاده کنید!

اگه مبلمان یا یه وسیله خونگی با ارتفاع بلند در دسترستون هست، میتونید از مدل بخواید بازوش رو روی اون بذاره و وزنش رو روی اون قرار بده. این ژست، یه ژست رسمی و در عین حال باز و مثبته.

بیشتر بخوانید  چجوری ژست بگیریم: قسمت دوم، ژست های خانم ها - 1
آموزش ژست گرفتن در عکاسی

8. یه ژست عکس خیلی قشنگ دیگه، وقتیه که مدل حالت نیمه نشسته داشته باشه. این ژست عکس هم برای فضای داخلی مناسبه و هم فضای بیرونی و داخل شهر.

آموزش ژست گرفتن در عکاسی

9. این ژست، نمونه‌ای از یه ژست کاملا زنونه و شیکه. مدل میتونه لوندی و دلربایی خودش رو با این ژست نشون بده.

آموزش ژست عکس

۱۰٫ یه ژست سخت!

گرفتن این ژست تقریبا سخته. چون پیش‌بینی حرکت مدل و بهترین زمان برای گرفتن عکس آسون نیست. مدل باید پیوسته حرکت کنه و حالت بدن و دست پای خودش رو تغییر بده و شما هم منتظر لحظه مناسب برای عکس گرفتن بمونید. اما اگه این ژست به درستی اجرا بشه، عکس نهایی خیلی شیک و عالی درمیاد. این ژست برای مدلینگ خیلی مناسبه و ظرافت‌های زنونه رو خیلی خوب نمایش میده.

آموزش ژست عکس

هرچی بود گفتیم…

قسمت اول این مقاله رو میتونید توی این لینک بخونید. توی این دو مقاله تقریبا هر حالتی که برای ژست عکس زنانه ممکن بود رو بررسی کردیم. توی هر ژست، میشه تا حدودی تغییرات داشت که بر اساس اندام و چهره مدل خودتون، میتونید اون رو تغییر بدید. اینجا هم میتونید ۱۲ اشتباه رایج ژست گرفتن در عکاسی رو بخونید و استفاده کنید.

حتما نظرات خودتون رو توی بخش کامنت یا از طریق تلگرام و اینستاگرام با من درمیون بذارید. خیلی خوشحال میشم عکسهایی که با استفاده از این ژست‌ها گرفتید رو ببینم. منتظر آموزش‌های بعدی باشید.

دانلود بهترین ژست ها

همونطور که توی مقاله قبلی هم دیدید، تعدادی از بهترین ژست های عکاسی برای خانم ها رو براتون آماده کردم. میتونید همین پایین ایمیلتون رو وارد کنید تا فایل عکسها رو روی ایمیلتون دریافت کنید. اگه به این عکسها خوب دقت کنید، همگی حداقل چند نکته از نکات بالا رو رعایت کردن.

دانلود بهترین ژست های عکاسی برای خانم ها

ایمیل خودتون رو وارد کنید:

* فیلد اجباری


به این مقاله چند امتیاز میدین؟
[امتیاز از مجموع: 3 میانگین: 4.7]
اشتراک گذاری

نظر بدهید